Google+

Eski Sevgilimi Nasıl Unuturum?

coldandblonde tarafından Şub 28, 2014 tarihinde yayınlandı, 1 yorum aldı.

Aşk, dünyanın varlığının ilk gününden beri bizi yanıltan bir oyundur. Leyla’nın sonu Şirinin sonu ve Juliet’in sonu bunlara birer örnek değil midir? Neyse ki doğamız gereği aşka tutuluruz. Çünkü insanoğlu imkânsızlıklar peşinde koşmayı sevmiştir. Verdiğimiz örnekler geçmişten ders almak gerektiğimizin bir göstergesi değil midir?

Eğer sizde âşık olmuş ve unutamıyorsanız bunların hepsi sizi karamsarlığa itmesin, çünkü unutmak ta kendi elinizdedir. Her şeyden önce unutmayı istemelisiniz ve bu durumun sadece kendi başınıza geldiğini düşünerek olayı imkânsız hale getirmeyin. Dünyadaki 6 milyar insan içinde yalnız ona âşık olduğunuz konusundaki düzmeceden de kurtulmaya çalışın.

Kendinizi eve hapsedeceğiniz yere çeşitli aktivitelere katılarak, günlerinizi dolu dolu geçirin. Yâda yeni arkadaşlıklar kurarak unutamadığınız kişiyle zaman geçirdiğiniz yerlerden bir süre sakının zira anılar canlanmak için bir fırsat bekleyip dururlar.

Biten bir ilişkiden sonra aklınız eğer hala eski sevgilinizde ise özgüveniniz de zedelenmiş demektir. Özgüveninizi geri kazanmak için kişisel bakımınıza daha fazla özen göstererek, bir spor salonuna yazılarak veya yeni kıyafetler alarak özgüveninizi yeniden kazanmanız da kendiniz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Onunla birlikteyken ki sizden de bir an önce kurtulmanız lazım. İşe saçlarınızdan başlayabilirsiniz. Aynaya baktığınızda başka bir siz görmek eski ilişkinizi de geçmişte bırakmanızda bir nebze yardımcı olacaktır.

Genel olarak gündüzleri aktiviteler yapıyorsanız bunları akşam yapmaya özen gösterin çünkü geceleri kendinizle baş başa kaldığınızda aklınız yine bulanabilir. Aslında en önemli olan unutma yöntemi ise bunu gerçekten istemenizdir. Bunu başaracağınıza inanmanız da unutmak için atacağınız en önemli adım olacaktır.Facebook Yorumları
Soru Şehri Yorumları

Yorumlar

Eski Sevgilimi Nasıl Unuturum? yazısına yapılmış 1 yorum var.


zehra kullanıcısının resmi
zehra diyor ki:
Ara 12, 2014
Malesef ne denersen dene unutulmuyor bir kere o guzel gozlun gonul kafesine girmeye gorsun
Yorum Yap